אוננות: חקירת היתרונות של מעשה טבעי של גירוי מיני

אוננות: חקירת היתרונות של מעשה טבעי של גירוי מיני

מספר מילים 379

אוננות היא פעולה טבעית של גירוי מיני שלעתים קרובות אינה מובנת וסטיגמה. למרות זאת, היתרונות של אוננות הם בשפע והוכחו מדעית כמועילים לבריאות הנפשית והפיזית כאחד. כדי להמחיש את הידוע על אוננות ואת השלכותיה החיוביות, יש להבין במה מדובר, להגדיר את הסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים בכך ולהבהיר את התפיסות המוטעות שממשיכות להעיב על נושא זה.

מהי אוננות?
אינדקס מומלץ- escort4israel.com
אוננות, המכונה לעתים קרובות הנאה עצמית או גירוי עצמי, היא הפעולה של מתן גירוי מיני לעצמך על מנת להשיג עוררות מינית והנאה. זה לא בהכרח מערב אדם אחר וניתן לעשות זאת ללא כל מגע כלל. אוננות יכולה לכלול מגע פיזי, כגון שפשוף, ליטוף ולחיצה על חלקים בגוף כגון אזור איברי המין. זה יכול לכלול גם גירוי מנטלי, כגון פנטזיה או דמיון מפגשים מיניים.

סיכונים וסיבוכים
אוננות היא פעילות בטוחה שלעתים רחוקות יש סיכונים הקשורים או להוביל לכל סיבוכים. חשוב לציין כי הנוהג של אוננות מוגזמת נקשר לפגיעה פיזית קלה באזור איברי המין, ולכמה בעיות נפשיות כגון התנהגות כפייתית. בעוד סיכונים אלה אמיתיים, הם קטנים בהרבה מהיתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים של אוננות.

היתרונות של אוננות
מעשה האוננות מועיל ללא ספק לבריאות הגופנית והנפשית של בני האדם. ראשית, הוא משחרר אנדורפינים, כימיקל ה"הרגשה הטובה" הטבעי של הגוף, הפועל כמשכך כאבים וכמעלית מצב רוח. כתוצאה מכך, אוננות יכולה להפחית מתח, חרדה ודיכאון. שנית, אוננות משפרת את הבריאות המינית. זה יכול לעזור לווסת את ההורמונים הקשורים למין ואורגזמה. בנוסף, אוננות רגילה יכולה לעודד ייצור סיכה ותחושת מסוגלות עצמית מינית משופרת. לבסוף, אוננות יכולה להגביר את ההנאה המינית. אוננות רגילה יכולה לשפר את יכולתו של הגוף לחוות הנאה ויכולה להגביר את רגישותו של האדם לעוררות.

תפיסות מוטעות סביב אוננות
למרות יתרונותיה הפיזיים והנפשיים המשמעותיים, אנשים רבים ממשיכים לראות באוננות פעילות לא נעימה או לא מוסרית. אין זה נכון להניח כי אוננות היא רק למי שאינו יכול לקבל סיפוק מיני מפרטנר אחר. אוננות היא חלק טבעי ובריא במיניות האנושית שיכול להגביר את ההנאה ממין זוגי. בנוסף, מחקרים רבים הפריכו את הרעיון כי אוננות גורמת להשפעות מזיקות פיזיות ומסוגלת להוביל לתחלואים פסיכולוגיים מסוימים. כל התחזיות הללו מגובות בראיות מדעיות.

מסקנה
חשוב לזכור כי היתרונות של אוננות כוללים בריאות פיזית ורגשית, כמו גם הנאה מוגברת ממין. אמנם ישנם כמה סיכונים תיאורטיים הקשורים אוננות, הם קטנים בהשוואה ליתרונות. בסופו של דבר, אוננות מספקת לאנשים הזדמנות לספק את הצרכים שלהם במקום להסתמך על אדם אחר. יש לאמץ אותה כאקט של אהבה עצמית וחקירה מינית.

בלוג סקס thebookla.com מאמרים נוספים

"לחקור את עולם סרטי הסקס:

"לחקור את עולם סרטי הסקס: מבט מקיף על ההיסטוריה שלהם, ההשפעה והאבולוציה" מין. האינסטינקט הטבעי והראשוני ביותר של בני האדם שנחקר,…

"לחקור את עולם סרטי הסקס:

סקס אסואלי: חקירת הסיכונים והיתרונות של אינטימיות פיזית

סקס מזדמן, הידוע גם בשם סטוצים של לילה אחד או סטוצים, הוא נושא חם בחברה של היום. עם החיים המהירים שלנו…

סקס אסואלי: חקירת הסיכונים והיתרונות של אינטימיות פיזית

נערות ליווי: הסרת המסתורין מתעשיית הנערות ליווי הפרטיים

נערות ליווי. עצם האזכור של תעשייה זו מעורר לעתים קרובות דימויים של שערורייה וחוסר מוסריות. אבל מהי המציאות מאחורי המקצוע הלא…

נערות ליווי: הסרת המסתורין מתעשיית הנערות ליווי הפרטיים