פטישים למין: חקירה של המיניות האנושית

פטישים למין: חקירה של המיניות האנושית

מספר מילים 237

פטיש מיני מוגדר כסוג של משיכה מינית ששמה דגש על אובייקט פיזי או פעילות ספציפית. פטישים מגיעים במגוון רחב, החל סטיות נפוצות למדי כגון מכות ופולחן רגליים ועד פטישים מעורפלים יותר, כגון פיגופיליה (משיכה לישבן) וקריופיליה (משיכה לטמפרטורות קרות). יהיה הפטיש המסוים אשר יהיה, לכולם יש את המכנה המשותף של העדפה מינית לא טיפוסית.

למרות שניתן לייחס את נוכחותם של פטישים בתרבות האנושית לחברות עתיקות, הם לא נחקרו בחוגים מדעיים או פסיכולוגיים מרכזיים עד לאחרונה. באופן כללי, פטישים נתפסים כצורה של ביטוי מיני שיכול להיות גם בריא וגם לא מזיק ויש לכבד אותו ככזה.

https://www.israelekpo.com
אחת התיאוריות הנפוצות יותר על הופעתם של פטישים היא שהם תוצאה של הדמיון האנושי. פעולת הדמיון וההדמיה של אובייקט פיזי מסוים או פעילות מסוימת גורמת למוח לייצר הורמונים וכימיקלים ספציפיים, כגון דופמין, המניעים משיכה ועוררות מינית. לדוגמה, אנשים המתעוררים על ידי פטישים ברגל עשויים לקשר את המראה של כף רגל של אישה עם רגשות של התרגשות והנאה.

עם זאת, כמה מומחים מזהירים כי, בעוד שרוב הפטישים אינם מזיקים לחלוטין, חלקם יכולים להיות סוג של אובססיה או כפייה, כמו בפדופיליה. אם פטיש מסוים מתחיל לגרום למצוקה או להפריע לעבודה או לתפקוד היומיומי, מומלץ לפנות לעזרה מקצועית.

מנקודת מבט מדעית, יש עדיין הרבה מה ללמוד על פטישים מיניים והמנגנונים העומדים מאחוריהם. אבל מנקודת מבט חברתית, החברה צריכה להכיר בכך שפטישים הם חלק טבעי מהמיניות האנושית. פטישים חדשים ניתן לחקור עם ראש פתוח וסקרן, וכל אדם צריך להיות חופשי למצוא את ההנאה שלהם בצורה בטוחה ומכבדת.

בלוג סקס thebookla.com מאמרים נוספים

התמכרות לפורנו: גורם, אפקטים ואפשרויות טיפול

הפורנוגרפיה הפכה לנגישה יותר ויותר בעולם הדיגיטלי של ימינו, בלחיצת כפתור או בהקשה על מסך. קלות הגישה יחד עם האנונימיות שהאינטרנט מספק הובילה לעלייה בצריכת פורנו בקרב אנשים בכל הגילאים. בעוד שצפייה בפורנוגרפיה במתינות עשויה שלא…

התמכרות לפורנו: גורם, אפקטים ואפשרויות טיפול

לגלות את העיר התוססת חולון: פנינה נסתרת של ישראל

כאשר חושבים על היעדים המובילים לבקר בישראל, ערים כמו ירושלים, תל אביב וחיפה עשויות לעלות בראש. עם זאת, יש פנינה נסתרת שלעתים קרובות מתעלמים ממנה - העיר חולון. חולון, הממוקמת דרומית לתל אביב, היא עיר תוססת…

לגלות את העיר התוססת חולון: פנינה נסתרת של ישראל

חקר תנוחות מיניות אנושיות: מדריך מקיף

מין הוא חלק טבעי וחשוב מחיי האדם, וזה נושא שנחקר, נדון ונלמד במשך מאות שנים. היבט אחד של המין שקיבל תשומת לב רבה הוא התנוחות השונות שזוגות יכולים לעסוק בהן במהלך פעילות מינית. מהקאמה סוטרה ועד…

חקר תנוחות מיניות אנושיות: מדריך מקיף