פטישים למין: חקירה של המיניות האנושית

פטישים למין: חקירה של המיניות האנושית

מספר מילים 237

פטיש מיני מוגדר כסוג של משיכה מינית ששמה דגש על אובייקט פיזי או פעילות ספציפית. פטישים מגיעים במגוון רחב, החל סטיות נפוצות למדי כגון מכות ופולחן רגליים ועד פטישים מעורפלים יותר, כגון פיגופיליה (משיכה לישבן) וקריופיליה (משיכה לטמפרטורות קרות). יהיה הפטיש המסוים אשר יהיה, לכולם יש את המכנה המשותף של העדפה מינית לא טיפוסית.

למרות שניתן לייחס את נוכחותם של פטישים בתרבות האנושית לחברות עתיקות, הם לא נחקרו בחוגים מדעיים או פסיכולוגיים מרכזיים עד לאחרונה. באופן כללי, פטישים נתפסים כצורה של ביטוי מיני שיכול להיות גם בריא וגם לא מזיק ויש לכבד אותו ככזה.

https://www.israelekpo.com
אחת התיאוריות הנפוצות יותר על הופעתם של פטישים היא שהם תוצאה של הדמיון האנושי. פעולת הדמיון וההדמיה של אובייקט פיזי מסוים או פעילות מסוימת גורמת למוח לייצר הורמונים וכימיקלים ספציפיים, כגון דופמין, המניעים משיכה ועוררות מינית. לדוגמה, אנשים המתעוררים על ידי פטישים ברגל עשויים לקשר את המראה של כף רגל של אישה עם רגשות של התרגשות והנאה.

עם זאת, כמה מומחים מזהירים כי, בעוד שרוב הפטישים אינם מזיקים לחלוטין, חלקם יכולים להיות סוג של אובססיה או כפייה, כמו בפדופיליה. אם פטיש מסוים מתחיל לגרום למצוקה או להפריע לעבודה או לתפקוד היומיומי, מומלץ לפנות לעזרה מקצועית.

מנקודת מבט מדעית, יש עדיין הרבה מה ללמוד על פטישים מיניים והמנגנונים העומדים מאחוריהם. אבל מנקודת מבט חברתית, החברה צריכה להכיר בכך שפטישים הם חלק טבעי מהמיניות האנושית. פטישים חדשים ניתן לחקור עם ראש פתוח וסקרן, וכל אדם צריך להיות חופשי למצוא את ההנאה שלהם בצורה בטוחה ומכבדת.

בלוג סקס thebookla.com מאמרים נוספים

איך להיות הורה טוב לילד

לידת ילד היא אחת החוויות המתגמלות ביותר בחיים, אבל להיות אבא דורש יותר מאמץ ממה שרוב האנשים מבינים. הנה כמה טיפים על איך להיות אבא טוב. 1.…

איך להיות הורה טוב לילד

"המחיר האמיתי של הזנות: חקירת הסיכונים הבריאותיים, החברתיים והכלכליים"

בין אם זה לטווח קצר או ארוך, זנות היא אחד המקצועות המסוכנים והלא מובנים ביותר. במדינות מסוימות, זנות היא פרקטיקה חוקית ואנשים רבים נהנים ממנה במונחים של…

"המחיר האמיתי של הזנות: חקירת הסיכונים הבריאותיים, החברתיים והכלכליים"

10 תנוחות סקס קינקיות שאתה בהחלט צריך לנסות

מוכנים להשאיר סקס וניל באבק בזמן שאתם מתבלים את חדר השינה? תנוחות סקס קינקי הן דרך מצוינת להוסיף אלמנט של הפתעה ולשפר את רפרטואר חדר השינה שלך.…

10 תנוחות סקס קינקיות שאתה בהחלט צריך לנסות